« اطلاعيه »

« اطلاعيه »

 


روز 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشته اند. در روز 13 آبان 1343 مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان 1357 دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه آنان را به خاک و خون کشیدند . در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر نموده و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز « ملّی مبارزه با استکبار »نام گذاری کردند.
 
این مناسبت ها ایجاب می کند همه باهم هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بریزیم. کران تا کران، حیات را از تحرّک و مبارزه و فریاد علیه مستکبران، سرشار سازیم و از هیچ قدرتی جز خداوند باک نداشته باشیم و در برابر هیچ گردن کشی، سر فرود نیاوریم؛ بیاییم برخی سستی ها و رکودها را به حرکت و شور مبّدل سازیم، بیایید دست ها و دلهامان را قوی کنیم و در روز 13 آبان، مردم خداجو و استکبارستیز را به مبارزه با مظهر استکبار بخوانیم و با شركت در مراسم بزرگداشت اين روز به مانند سالهاي گذشته همچنان حماسه ساز باشيم .
به همين منظور شهردار و پرسنل شهرداري يزد ضمن گراميداشت روزملي و حماسي 13 آبان، سياستهاي پليد استكبار جهاني را در حق ملتهاي آزاده و ستمديده جهان محكوم مي كنند وهمدوش و همراه با مردم غيور يزد پرشورتر از پيش در مراسم اين روز حضور مي يابند .
 
 «روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري يزد»
 
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.