• دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

پیام دکتر جمالی نژاد به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذر، روز دانشجو

پیام دکتر جمالی نژاد به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذر، روز دانشجو

بسمه تعالی


۱۶آذر، یادآور فداکاری، رشادت و حریت دانشجویانی است که در راه مقابله با استبداد، استکبار و خفقان دوران رژیم طاغوت با خون خود نقطه عطفی را در راه استقلال خواهی و ظلم ستیزی ملت ایران رقم زدند.

بی تردید این فریاد استکبار ستیزی، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملتی است که توانست با رهبری و هدایت امام راحل، رژیم فاسد طاغوت را برای همیشه از صحنه روزگار محو کند و امروز استمرار این فرهنگ ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار است که دانشجویان و جوانان آگاه توانستند راه را بر مستکبران و تکفیریان ببندند.
بی تردید دانشجویان عامل موثر رشد و بالندگی جامعه بوده و حضور پررنگ آنان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و با همان روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می تواند آینده توام با موفقیت کشور را تضمین کند، از همین رو انتظار می رود دانشجویان با بهره گیری از مبانی اصیل اسلامی و با تأسی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در راستای برآورده شدن اهداف، برنامه ها و رفع نیازهای جامعه گام بردارند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجوی ۱۶ آذر که دانشجویان مدافع حرم نیز با ایثار و گذشت خود آن خاطره را عمق بخشیده و جاودانه کردند و در راه مبارزه با جریان های تکفیری به شهادت رسیدند، این روز را به دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان شهر جهانی یزد تبریک می گویم و امیدوارم با تقبل مسئولیت بیشتر به ارتقای کیفی و علمی شهر نیز توجه داشته باشند.

 16آذر در تاریخ معاصر ایران یک روز به یاد ماندنی است،‌ روزی که اتفاقات مهمی به دست دانشجویان رقم خورد و در تعالی سرنوشت ما ایرانیان نقش ویِژه ای داشته و به نوعی همه ما مدیون این عزیزان دانشجو می باشیم.

دکتر مهدی جمالی نژاد

شهردار شهر جهانی یزد

 


معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری: طی دو ماه اخیر به بیش از 80 مورد درخواست مردمی در سامانه شهربین پاسخ داده ایم

به گزارش روابط عمومی معاونت امورزیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، با عنایت به راه اندازی سامانه آنلاین شهربین و رفاه حال شهروندان، در دو ماهه...

۱۳۹۷/۰۹/۲۵ 5 بازدید