• چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

رئیس بنیاد جهانی انرژی در یزد: یزد لایق پایتختی پایداری انرژی در جهان است

رئیس بنیاد جهانی انرژی در یزد: یزد لایق پایتختی پایداری انرژی در جهان است

رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه یزد می‌تواند به عنوان پایتخت پایداری انرژی در جهان معرفی شود گفت: یزد از سال‌های گذشته از لحاظ محیطی شهر پایدار شکل گرفته است.

ولفگانگ نیومن، رئیس بنیاد جهانی انرژی پیش از ظهر امروز در نشستی با مدیر مرکز خلاقیت و فناوری نوین شهری شهرداری و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر یزد  با بیان اینکه 35 سال پیش حرکت‌های خود را در جهت پایداری در جهان آغاز کردم اظهار داشت: پروژه‌هایی در این زمینه و در بحث‌های ذخیره انرژی و استفاده صحیح از انرژی آغاز کرده ام.

وی ادامه داد: بنیاد جهانی انرژی معتبرترین بخش در بحث انرژی در جهان است و با تمام شرکت‌ها ارتباط مناسب و خوبی در مباحث ذخیره انرژی و استفاده بهینه از انرژی برقرار کردیم.

نیومن با بیان اینکه از سال 2000 شروع به تحویل جایزه بنیاد جهانی انرژی به کشورها کردیم افزود: تا کنون 182 کشور عضو بنیاد جهانی انرژی هستند.

رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه وقتی به شهر یزد سفر کردم و این شهر را دیدم متوجه شدم که داستان پایداری از شهر یزد آغاز می‌شود اضافه کرد: ناراحت هستم که چرا از 35 سال گذشته به یزد سفر نکردم و این دانش و اطلاعات شما را متوجه نشدم که بشود به جهانیان عرضه کرد.

وی با تأکید بر اینکه مرکز پایداری در جهان باید یزد شناخته شود گفت: می‌توان یزد را به عنوان پایتخت پایداری جهان معرفی کرد چون در این شهر تمام مؤلفه‌های پایداری جمع شده و این دانش و تجربه یزدی‌ها باید به جهانیان عرضه شود.

نیومن افزود: صدها سال پیش بوده که شهر یزد از لحاظ محیطی شهر پایدار شکل گرفته و اینکه مردم چگونه با این محیط خود را وفق دادند و این هم زیستی مسالمت آمیز و ادیان حتی در زمان‌هایی که در جهان جنگ‌های مختلف در جریان بوده، این مردم چگونه در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند که نشان از اهمیت این مسئله است و همه مردم جهان باید این نشانه‌های عظیم و زیبا را بدانند.

رئیس بنیاد جهانی انرژی در پایان تأکید کرد: در این چند سال که به ایران سفر کردم مردم این کشور را به خوبی شناختم و اکنون به عنوان یک سفیر، به مردم جهان می‌گویم که به ایران سفر کنید چون مردم این کشور با قلبشان صحبت می کنند و بسیار با محبت و دارای فرهنگ غنی هستند و می‌خواهیم که با کمک هم جهان را نجات دهیم.(تسنیم)

آدرس کوتاه :