• یک‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

تشکیل جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در شهرداری یزد

تشکیل جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در شهرداری یزد

در روز چهارشنبه بیست و دوم شهریور ماه، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان یزد با حضور روسای ادارات در محل سالن جلسات شهردرای یزد تشکیل شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد جلسه شورای هماهنگی و مدیریت بحران شهرستان یزد با ریاست فرماندار و حضور روسای ادارات شهرستان از جمله جعفر امین مقدم سرپرست شهردار یزد، در محل سالن جلسات شهرداری مرکزی تشکیل شد.

در این جلسه در خصوص مکان یابی سایت های اسکان اضطراری بعد از بحران، بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مکان یابی اماکنی مثل پارکها که ظرفیت خدمات رسانی برای 20 درصد  جمعیت شهرستان را داشته باشد،  مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر اینکه باید شرایطی مثل دسترسی به بیمارستان، اورژانس، پایانه های مسافربری و ... برای مکان های مورد نظر فراهم باشد.

خاطر نشان می شود در همین راستا و در جلسه قبلی ستاد مدیریت بحران شهرداری یزد  نیز هماهنگی هایی به شرح ذیل صورت گرفت.

نیازهای آموزشی کارکنان در بخش کنترل ساختمان با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی استخراج و نسبت به آموزش و توجیه کارکنان در خصوص نتایج عدم کنترل دقیق ساخت و ساز و تلخی ناشی از آن در زمان بحرانهای شهری اقدام شود.

آشیانه های خودرو و محل های آماده باش نیروهای آتش نشانی مورد ارزیابی سازه ای قرار گرفته و مشکلات احتمالی در این خصوص را به همراه راهکار حل مشکل به شهردار و دبیرخانه ستاد اعلام نمایند.

پیش بینی سایت های امداد و نجات و اسکان اضطراری در مناطق مختلف شهر به ویژه بافتهای فرسوده و تاریخی صورت پذیرد.

هماهنگی لازم برای تشکیل حداقل 55 تیم آماده برای موارد آبکشی در زمان بارندگی های احتمالی صورت پذیرد.

طراحی فضاهای خدماتی و بهداشتی در بوستانهای شهری و همچنین استفاده دو منظوره از پارکینگهای شهرداری انجام و به عنوان پروژه پدافند غیر عامل جهت تخصیص اعتبارات مربوطه به اداره کل پدافند غیر عامل استانداری ارائه شود.