• چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

تبریک شهردار تبریز به مناسبت ثبت جهانی یزد

تبریک شهردار تبریز به مناسبت ثبت جهانی یزد

شهردار تبریز با ارسال پیامی به شهردار یزد، ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد را به شهروندان، شهردار و مدیران شهر دارالعباده تبریک گفت.

       به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری یزد به دنبال ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد، صادق نجفی، شهردار تبریز با ارسال پیامی، این رویداد را به شهردار یزد، شهروندان فرهیخته و مدیران یزدی تبریک گفت و آن را انتخابی بزرگ برای کهن شهر یزد و نقطه عطفی برای مدیریت  سخت کوش و معتمد این شهر تاریخی دانست.

    وی در این پیام یادآور شده است که ثبت بافت تاریخی یزد در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث بشری یونسکو به عنوان نخستین بافت شهری ایران، پیام آور غنای تاریخ، فرهنگ و تمدن دیرین ایران زمین و نوید بخش اعتلای نام آوازه این سرزمین در سطح بین المللی و جهانی است.

    شهردار تبریز خاطرنشان نموده که بی تردید حفظ، مرمت و احیای این آثار و ابنیه تاریخی که جلوه هایی از هنر و معماری با شکوه ایرانی، اسلامی را در خود جای داده است و همچنین معرفی  قابلیت ها و زیباییهای این شهر به دوست داران و علاقه مندان فرهنگ و تمدن این دیار در سطح جهانی، کاری بس سترگ است که به یقین تلاش های ارزنده مدیرانی متعهد چون جنابعالی براین آرزو جامه عمل پوشانده است.