• چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

اطلاعیـه ـ روز قـدس، روز اسلام است. امام خمینی(ره)

اطلاعیـه ـ روز قـدس، روز اسلام است. امام خمینی(ره)

روز جهانی قدس، روز نمایش بزرگ عدالت طلبی، نوع دوستی و ظلم ستیزی ملت شریف و عزتمند ایران اسلامی و مسلمانان و آزادی خواهان سایر کشورهای جهان است که دفاع از عدالت و ملت های مظلوم و ستمدیده را سرلوحه آرمان های خود قرار داده اند.

بهترین تعریف از این رخداد را باید در کلام حضرت امام خمینی (ره) مؤسس این روز بزرگ جستجو کنیم که: «روز قدس» يك روز جهانى است. روزى نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است. روز مقابله ملتهايى است كه در زير فشار ظلم آمريكا و غير آمريكا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزى است كه بايد مستضعفين مجهز بشوند در مقابل مستكبرين، و دماغ مستكبرين را به خاك بمالند. روزى است كه بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد. متعهدين اين روز را روز قدس مى‏دانند، و عمل مى‏كنند به آنچه بايد بكنند. و منافقين ـ آنهايى كه با ابرقدرتها در زير پرده آشنايى دارند و با اسرائيل دوستى ـ در اين روز بى‏تفاوت هستند، يا ملتها را نمى‏گذارند كه تظاهر كنند. روز قدس روزى است كه بايد سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود، بايد ملتهاى مستضعف اعلام وجود بكنند در مقابل مستكبرين. بايد همان طور كه ايران قيام كرد و دماغ مستكبرين را به خاك ماليد و خواهد ماليد، تمام ملتها قيام كنند و اين جُرثومه‏هاى فساد را به زباله دانها بريزند. (صحيفه امام، ج‏9، ص: 276)

    لذا با توجه به سفارش امام و در نظر گرفتن شرایط و اوضاع منطقه خاورمیانه، شرکت در راهپیمایی روز قدس از اهمیت و فضیلت دوچندانی برخوردار خواهد بود، به طوری که حضور گسترده در این راهپیمایی، موجبات دلگرمی مردم ستمدیده فلسطین  و ارتقاء اقتدار مردمی نظام جمهوری اسلامی را فراهم می آورد و باعث قوت قلب مظلومان خواهد شد.

در همین راستا شهردار و پرسنل شهرداری یزد علاوه بر حضور در این راهپیمایی، از شهروندان عزیز و غیور یزدی و هم وطنان محترم دعوت به عمل می آورند با حضور در این مراسم حمایت قاطع خود را از ملت ستمدیده فلسطین و آرمانهای امام راحل (ره) اعلام نمایند.

 

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد